Краток анимиран филм: Болката на гулабот (Mourning Dove)

Сте размислувале ли некогаш подлабоко за влијанието кое го има војната врз сите оние кои се директно вклучени во неа или пак врз оние кои познаваат некој близок кој токму во овој момент е на бојното поле? Сте се запрашале ли како таа може целосно да го смени животот на еден млад заљубен пар или пак, на цело семејство?

Краток анимиран филм: Болката на гулабот (Mourning Dove)

Погледнете го ова трогателно видео од Алекс Рунд кое одлично ги доловува последиците на војната во очите на една личност која ја губи својата сакана…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар