Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

Кога во кучешкиот свет би постоеле големи компании, а стереотипите поврзани со нив би биле слични со оние на луѓето, тогаш вработените и состојбите таму би изгледале отприлика вака…

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

директорот

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

десната рака на директорот

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

менаџерот од повисоко ниво

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

десната рака на менаџерот од повисоко ниво

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

менаџерот од пониско ниво

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

финансискиот директор

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

секретарката

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

сопругот на секретарката

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

сезонски работник

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

новиот вработен

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

информатичарот

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

курирот

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

чуварот

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

девојката од другиот оддел

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

обезбедувањето

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

вработените веднаш по завршувањето на работното време

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

дома после напорниот работен ден

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

ручек на сметка на фирмата

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

после ручекот на сметка на фирмата

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

во петок навечер

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

во сабота наутро

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

на боледување

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

на лажно боледување

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

на принуден одмор

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

на годишен одмор

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар