Најсмешните падови на модните писти

Чекорејќи гордо по модните писти се наоѓаат на земја, се исправаат барајќи рамнотежа и соочувајќи се со срамот кој им се случил. Погледнете ги најсмешните падови на модните случувања.
Датум: 24 фев 2012
, Автор:

Екстремно кампување на карпи

Би го замениле ли класичното кампување на планините, каде цврсто стоите на земја, со екстремно и лебдечко? Ако сте зависници од адреналин, ова може да биде вашиот следен предизвик.
Датум: 21 фев 2012
, Автор:

Ви недостига ли летото?

Ако ви недостига летото, погледнете го ова видео и фотографиите и земете си мала пауза од зимата.

16 универзални закони

Строгоста на овие закони сигурно сте ја почувствувале на своја кожа барем неколку пати. Но добрата работа е што не сте единствени, затоа што овие закони сепак се „универзални“!
Датум: 19 фев 2012
, Автор:

Соочување со големиот страв

„Аква“ е краток анимиран филм за стравот и неговото надминување. Главен лик е една мачка која што ненадејно ќе се соочи со нејзиниот најголем страв – големо водено пространство.

Вечната битка помеѓу срцето и умот

Колкупати секој од нас се нашол во ситуација да се запраша што е подобро: дали да го послуша срцето или е подобро да направи како што е попаметно во моментот?

Уникатни честитки за Св. Валентин

Зошто да не ја изненадите саканата личност со слатка порака во интересно изработена картичка?
Датум: 13 фев 2012
, Автор:

Слатки мили животинчиња

Погледнете ја следнава галерија фотографии од разни милички животинки, која со сигурност ќе ви го стопли срцето во овие студени денови.

16-месечно бебе расположено за кеш и за ништо друго

Се чини дека ова бебенце ја намирисало моќта на парите уште од мали нозе. Намуртено ги одбива сите предлози на мајка му, освен понудата од милион долари.
Датум: 08 фев 2012
, Автор:

Креативни реклами кои ќе ве натераат да погледнете два пати

Меѓу големиот број реклами кои секојдневно ги гледаме околу нас постојат доста креативни, со креативни пораки, кои дефинитивно нема да останат незабележани.

Бебе од една година игра пинг-понг

Ова талентирано бебе се вика Џејми и пред него сигурно следува успешна кариера во пинг-понг. Со само што наполнета една годинка, неговата игра ќе ве остави без зборови.

Демонот кој се крие зад каучот

Можеби станува збор за некој трик на светлината, но застрашувачкото лице кое се појавува на фотографијава изгледа како да е главен лик во најморничавиот хорор филм во светот...