29 октомври 2012 | Кафе пауза

Ламборгини или возило од научно-фантастичните филмови?

Овој дизајн е резултат на работата на еден студент од Факултетот за уметност во Пасадена, Калифорнија.

На жените им треба љубов, а на мажите почит?

Дали би можеле љубовта и почитта строго да ги одделиме?
Датум: 29 окт 2012
, Автор:

5 вежби кои можете да ги правите додека лежите во кревет

Првите калории ги согорувате додека посегнувате по алармот. Откријте ги и останатите утрински вежби... :)
Датум: 29 окт 2012
, Автор:

Состојбите во големите компании прикажани преку смешни кучиња

Кога во кучешкиот свет би постоеле големи компании, а стереотипите поврзани со нив би биле слични со оние на луѓето, тогаш вработените и состојбите таму би изгледале отприлика вака…

Забавна мозочна гимнастика: 12 кул оптички илузии

На која страна гледа коњот: кон нас или кон хоризонтот?
Датум: 29 окт 2012
, Автор:

Зошто ова дрво дише?

На интересната снимка ќе видите дрво, кое длабоко зема и испушта здив, како да е некое огромно гневно чудовиште. :)

Есенски лисја аранжирани во боите на виножитото

Есента конечно зема полн замав, па во таа чест решивме да склопиме повеќе фотографии од различни артисти, кои прецизно ги уредиле есенските лисја, за да личат на виножита...

Кафе-позадина за вашиот десктоп #74

„О, ти магична шолја кафе, носи ме низ сообраќајниот метеж, помогни ми да останам прибран во јавниот превоз и прости му на мојот работодавец, како што ми простуваш и мене. Амин.“
Датум: 29 окт 2012
, Автор: