Демонот кој се крие зад каучот

Можеби станува збор за некој трик на светлината, но застрашувачкото лице кое се појавува на фотографијава изгледа како да е главен лик во најморничавиот хорор филм во светот...

Уметноста на скијањето

Скијачите кои практикуваат екстремно скијање се вистинските уметници на овој спорт. Во нивните потези се гледа техника, страст и многу храброст, а следното видео, кое е извонреден колаж...

Што сакаат девојките?

Вечното прашање кое си го поставуваат момчињата за кое нема едноставен одговор е „Што сакаат девојките?“ Слични, а сепак различни, девојките сакаат многу работи. Еве само еден дел од тие работи...
Датум: 01 фев 2012

Видови „фејсбукери“

Различни луѓе различно го доживуваат Фејсбук, но можат да се забележат неколку групи на Фејсбук-пријатели кои сите ги имаме. Еве една листа во која сигурно ќе препознаете некој ваш пријател...

Како изгледаше „Твитер“ во 1991 година?

Ова интересно кратко стрипче во четири едноставни илустрации ќе ви објасни како функционирал „Твитер“ во 1991 година.

Фантастичните летечки книги на господин Морис Лесмор

Најголема страст му се книгите, а по една голема бура ќе одлета во земја на чудата каде што тие се живи суштества...

Слатко девојче се труди да дувне свеќа

Видеото ќе ве изнасмее и ќе му даде одличен позитивен импулс на вашиот ден.

Бебе вкусува лимон првпат во животот

Во животот не се сите работи слатки, а тоа го дознало ова убавко бебенце кога пробало парче лимон за првпат во својот живот.

Што сè се заборава по хотелите?

Во хотелите низ светот, гостите секојдневно забораваат дел од нивните лични работи. Во британскиот хотел „Травелоџ“, собарките пронашле дури и 18-месечно бебе.
Датум: 14 јан 2012
, Автор:

Како да свртите страница од весник?

Инвенторот Џозеф Хершер се занимава со кинетичка уметност и создава софистицирани системи кои извршуваат секојдневни работи благодарение на комплициран синџир од последователни реакции.

Забавни илустрирани факти

Многупати се покажало дека кога ќе се искомбинираат знаењето и забавата, се добива одличен резултат. Доказ за тоа се овие ултраинтересни илустрирани факти за разни нешта...
Датум: 11 јан 2012
, Автор:

Неверојатен, синхронизиран танц со раце

Преку нов синхронизиран танц со рацете, талентираната ирска двојка Сузан Клери и Питер Хардинг повторно ја освои интернет-публиката. Тие подготвиле видеоспот со откачена авангардна кореографија...
Датум: 09 јан 2012
, Автор: