Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

Дали има нешто понеодоливо од незаборавните животни од цртаните? Некој би рекол – истите тие, но во реалноста. Токму тоа можете да го забележите на наредниве фотографии каде што неколку од најпознатите пријатели и парови од фамилијата на Дизни буквално се „фатени на дело“ заедно.

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Кралот лав“ – Тимон и Пумба

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Мечот во каменот“ – Артур како верверичка

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Книгата на џунглата“ – Багира

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Аладин“ – Абу и Јаго

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Дамата и скитникот“ – Дамата и Скитникот

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Книгата на џунглата“ – Балу

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Лисицата и ловечкото куче“ – Тод и Купер

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Кралот лав“ – Симба и Рафики

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Барајќи го Немо“ – Мерлин, Немо и Дори

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Вини Пу“ – Пу и пеперутка

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Бамби“ – Бамби и Флавор

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Горе“ – Даг

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Братот мечка“ – Кода и Кенаи

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Дамбо“ – младиот Дамбо

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Кралот лав“ – Муфаса и Симба

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Кралот лав“ – Симба и Тимон

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Пепелашка“ – Гас

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„101 далматинец“ – Понго, Пердита и нивните млади

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Бамби“ – Бамби и Тампер

Неодоливите животни од цртаните забележани и во реалноста

„Големиот детектив глушец“ – Бејсил и Тоби

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. tatjana Reply

    Прекрасни се цртаните и живите животни.

Остави коментар