18 октомври 2012 | Кафе пауза

Двегодишни близначиња заспиваат јадејќи шпагети со болоњезе сос

Двете близначиња Емџеј и Ејџеј, со неполни две години станаа вистинска интернет сензација. Видеото го има направено нивната мајка во еден ресторан каде што тие заспиваат јадејќи шпагети со болоњезе сос.

Љубовни лекции од пропаднатите врски

Во денешно време имаме можност да запознаваме различни луѓе со различни карактери, да прекинуваме врски и да започнуваме нови... со еден збор, слободно да се движиме по патот до вистинскиот/ата.
Датум: 18 окт 2012
, Автор:

Највкусните светски кујни

Патувањето е од суштинско значење за сите оние кои сакаат да вкусат сè што светот може да понуди. За целосно уживање во симфонијата на вкусови, ова е нивниот водич низ највкусните светски кујни.
Датум: 18 окт 2012

Поврзаноста помеѓу физичкото и психичкото здравје

Сите ние сме добро запознаени со изреката „во здраво тело, здрав дух.“ Но, дали има вистина во оваа мисла?

Сурово искрени цитати од Игор Џамбазов

Не прашувај гаталец, прашувај паталец.

Билборди со фасцинантни научни факти

Лоцирана во Ванкувер, Британска Колумбија, Канада, Science World е непрофитна организација, која решила да сподели многу интересни научни факти со децата и возрасните, на еден интересен начин.

Мост – трамбулина во Париз

Доколку овој концепт направен од дизајнерското студио „AZC“ биде усвоен, Париз ќе добие еден многу необичен, но многу забавен мост-трамбулина.