Мост - трамбулина во Париз

Мост – трамбулина во Париз

Доколку овој концепт направен од дизајнерското студио „AZC“ биде усвоен, Париз ќе добие еден многу необичен, но многу забавен мост-трамбулина.Мост-трамбулина во ПаризНа натпреварот наречен „Мост во Париз“ овој концепт ја освои првата награда. Дизајнерското студио им предлага на градските власти во Париз, преку реката Сена да направат забавен мост трамбулина. Па така, сите  што ќе посaкаат да пројдат од другата страна на реката, ќе треба да скокаат преку постот и истовремено да се забавуваат.Мост-трамбулина во ПаризНосечките столбови на мостот ќе бидат на дување, а помеѓу нив ќе стојат три мрежести трамбулини. Според проекциите, мостот најверојатно би се поставил во близина на познатиот мост „Bir-Hakeim“, а во широчина би бил 30 метри.Мост-трамбулина во ПаризМост-трамбулина во Париз


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар