Ноќта кога бевме кралеви…

Знаеш дека си заљубен кога не можеш да заспиеш, затоа што реалноста конечно е подобра отколку сонот...

Вицови за мажите измислени од страна на жените

Зошто мажите се женат? За да не мора повеќе да го вовлекуваат стомакот...

Правила според кодот на мажите

Никаде не се официјално напишани, ама оние кои ќе ги прекршат, сигурно ќе доведат некого во незгодна ситуација, а веројатно и себеси. Еве 15 правила според „кодот“ на мажите кои се споделени на Твитер со хаштагот #GuyCode.
Датум: 27 ное 2011
, Автор:

Зорт за благо, а колачите вон дофат

Прасето Орни по секоја цена се обидува да стигне до бисквитните колачи на фрижидерот, но притоа се фрустрира при секој обид, бидејќи тие се надвор од неговиот дофат.
Датум: 25 ное 2011
, Автор:

Положбата на спиење го открива вашиот карактер

Според британскиот центар за проценка на сонот, положбата во која спиете ја открива вашата вистинска личност.
Датум: 19 ное 2011
, Автор:

„Верувам дека можам да летам“

За разлика од одењето по јаже, одењето по лента е многу потешко бидејќи таа секогаш се поставува полабаво и е поподложна на ветер и мала промена на тежината.

Неверојатни луѓе прават неверојатни нешта

Најчесто видеата се од луѓе кои се занимаваат со екстремни спортови. Ќе останете подзинати кога ќе видите што сè може да сторат луѓето.

Водич за читање од стапала

Очите можеби се прозорци на душата, но ако навистина сакате да го запознаете карактерот на некоја личност, загледајте се во нејзините стапала...

Што прави куче кога му студи?

Во ова кратко видео ќе видите однесување на куче, како никогаш досега. Ќе ве насмее и изненади со неговата постапка и со сигурност ќе го раскажувате на вашите пријатели.

Јурејќи низ светот за вистинската љубов

„Боб“ е 3Д анимиран филм кој раскажува приказна за еден хрчак кој неуморно, со огромна брзина, патува низ целиот свет со цел да стигне до својата вистинска љубов. Дали ќе успее во тоа?
Датум: 15 окт 2011
, Автор:

Помладиот брат против постарата сестра

Додека една постара девојка се обидува да сними „забавна“ кореографија на песната „Smack That“ од Акон, нејзиниот брат во позадина го прави она што таа не успева.

Врвно дизајнирани амбалажи на продукти

Ова се примери за оригинално замислени амбалажи на продукти, кои сигурно успеале да им донесат многу добар профит на компаниите.