04 октомври 2012 | Кафе пауза

Флерт и додворување – со лупа да ги бараш

Флертот и додворувањето се афектни состојби на изразување допаѓање и симпатии кон одредена личност и се препознаваат по интензивни погледи и намерни насмевки. Па, имате ли храброст да флертувате?
Датум: 04 окт 2012
, Автор:

Лесен начин за наоѓање работа од дома

Дали се вредни времето и непотребните напори при користење на застарениот модел за ангажирање луѓе? Дали се потребни сите тие часови минати во бесцелно листање огласи и долгите постапки на аплицирање?
Датум: 04 окт 2012
, Автор:

Пред да наполниме 30 години треба да знаеме дека…

За повеќето жени третата декада е најинтересниот период од животот. За да го извлечеме најдоброто од овој период, еве кои 30 работи треба да ги знаеме пред да го прославиме 30-от роденден.
Датум: 04 окт 2012

10 познати фаци за кои можеби не сте знаеле дека имаат близнаци

Во оваа група се Скарлет Јохансон, Ештон Кучер, Аланис Морисет, Вин Дизел...
Датум: 04 окт 2012
, Автор:

Како да го победите уморот?

Слатките задоволства и алкохолот, заменете ги со овесни снегулки, јаткасти плодови, обезмастено кисело млеко...
Датум: 04 окт 2012
, Автор:

Драги читатели, време е за…

...Dear blank, please blank - ироничен и супер забавен проект, кој ве предизвикува да ја испробате вашата креативност и досетливост. :)
Датум: 04 окт 2012
, Автор:

Револуционерен куфер кој сам се движи зад вас

Отсега кога ќе патувате, нема да се тегавите со вашиот тежок куфер, бидејќи тој самиот ќе иде по вас. Станува збор за изум на младиот Родриго Грасија Гонзалез од Шпанија кој направил механички куфер...

Би носеле ли чанти од овошје?

Креативни чанти искористени за промоција на новата Hermes Kelly Picnic Bag...