Неверојатни ретро омоти на музички албуми на денешните поп ѕвезди

Неверојатни ретро омоти на музички албуми на денешните поп ѕвезди

FULALEO е графички дизајнер и илустратор кој потекнува од Колумбија, но моментално живее во Мелбурн, Австралија. Во неговиот серијал со наслов „2080-ти: Минатото е иднината“ (The 2080s: Past is the Future), артистот дизајнирал неколку ретро омоти на албуми, користејќи ги модерните поп ѕвезди. Тој дури смислил и имиња за овие албуми. Погледнете го интересниот резултат во продолжение.

1. Дрејк

Неверојатни ретро омоти на музички албуми на денешните поп ѕвезди

2. Ријана

Неверојатни ретро омоти на музички албуми на денешните поп ѕвезди

3. Џастин Бибер

Неверојатни ретро омоти на музички албуми на денешните поп ѕвезди

4. Селена Гомез

Неверојатни ретро омоти на музички албуми на денешните поп ѕвезди

5. Бруно Марс

Неверојатни ретро омоти на музички албуми на денешните поп ѕвезди

6. Тејлор Свифт

Неверојатни ретро омоти на музички албуми на денешните поп ѕвезди

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар