11 декември 2020 | Кафе пауза

4 причини зошто 2020 не беше толку лоша година

На сите ни е јасно дека 2020 година не беше најдобра година, но тоа не значи дека нема работи за кои треба да бидеме благодарни.

Погледнете како една поларна лисица спасена од фарма за крзно ужива во снегот за прв пат

Мачиек е поларна лисица, која во септември 2019 година беше спасена од фарма за крзно од активисти во Полска.

Што мрази секој хороскопски знак за време на празниците?

Празниците ќе изгледаат поинаку оваа година, но како и секоја друга година, постои нешто што го нервира секој хороскопски знак.

Неколку идеи за украсување на новогодишната елка во ретро стил

Сезоната на празници се ближи и многумина веќе ги украсија своите новогодишни елки и домови, но најкреативните сепак чекаат и внимателно планираат како ќе изгледа нивниот дом за време на претстојните празници.

Кои се лековитите својства на маслото од црн ким?

Благодарение на своите моќни активни супстанции, црниот ким е познат како многу моќен лек кој ги ублажува симптомите на многу здравствени проблеми.

Ѕирнете во празничната атмосфера на францускиот град Колмар

Градот Колмар во Франција е многу популарна дестинација, не само за време на празниците, туку и во текот на целата година.

Утрински рутини за кои секогаш имаме време

Колку време поминуваме на утринските рутини?

Парчиња облека што никој нема да ги носи во 2021 година

Модата носи многу нови трендови секоја година, но повеќето од нив се непостојани, односно парчињата облека излегуваат од мода толку брзо колку што станале хит.

Чизкејк бомбици со Орео бисквити: Рецепт за вкусен десерт од само 4 состојки

Потребно ви е само бисквити, бело чоколадо, крем сирење и малку екстракт од ванила!

7 работи што може да ви го спасат животот во итна ситуација

Дури и откако слушнале неколку предупредувачки пораки, луѓето може да мислат дека никогаш нема да им се случи ништо сериозно, па поради тоа може да се најдат неподготвени во опасни ситуации.