Оваа мејкап артистка може да се трансформира во која било личност

Оваа мејкап артистка може да се трансформира во која било личност

Хе Јухонг е мејкап артистка од Кина и има неверојатна способност – таа може да се трансформира во која било позната личност. Нејзиниот Инстаграм профил има половина милион следбеници, кои уживаат во нејзините трансформации во ликови како Мона Лиза или Џони Деп.

Мејкап артистка којашто може да се трансформира во која било личност

Покрај Инстаграм профилот, Хе има и Јутјуб канал на кој го споделува неверојатниот процес на трансформација. Погледнете некои од нејзините најдобри дела, кои сигурно нема да ве разочараат.

1. Џони Деп

Мејкап артистка којашто може да се трансформира во која било личност

2. Алберт Ајнштајн

Мејкап артистка којашто може да се трансформира во која било личност

3. Наташа Романоф

Мејкап артистка којашто може да се трансформира во која било личност

4. Тејлор Свифт

Мејкап артистка којашто може да се трансформира во која било личност

5. Мона Лиза

Мејкап артистка којашто може да се трансформира во која било личност

6. Моника Белучи

Мејкап артистка којашто може да се трансформира во која било личност

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар