Ретро фризура за секој ден што ја носат познатите личности

Ретро фризура за секој ден што ја носат познатите личности

Оваа ретро фризура ја носеа сестрите Кардашијан, Џенифер Лопез и многу познати дами. Дали е време да ја пробате и вие?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1) on

Можеби сте забележале дека фризурата што одбележа дел од осумдесеттите и деведесеттите години на минатиот век полека „се прикрадува“ меѓу трендовите. Имено, лоб фризурата е подигната на друго ниво и доби освежување благодарение на свитканите краеви на косата.

Оваа фризура, која всушност е инспирирана од начинот на кој ја носеле косата младите девојки во 60-тите, е вистинско изненадување, пред сè, затоа што е наменета за коса со средна должина, која достигнува до рамената и е уредно распоредена, а потоа затоа што се појавува во ерата на „неуредна“ коса и опуштен, лежерен изглед.

Оваа ретро фризура се прави така што косата е права од коренот до средината, а еден центиметар или два пред врвовите, таа е свиткана нанадвор.

Овој изглед не е наменет само за гламурозни пригоди, туку може да ја носите оваа фризура секој ден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by justine marjan (@justinemarjan) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by pooʍ pɐɥɔ (@chadwoodhair) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Grace McGovern (@gracemcgovern) on

Погледнете ги овие 5 комбинации што можете да ги купите сега и да ги носите со години.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар