5 комбинации што можете да ги купите сега и да ги носите со години

5 комбинации што можете да ги купите сега и да ги носите со години

Во последно време, жените сè повеќе избираат парчиња облека што ќе траат неколку сезони, што можат да ги носат одново и одново, а сепак никогаш да не изгледаат исто во нив. Овие парчиња облека лесно можат да се вклопат во вашата гардероба, моментално се во мода и ќе бидат во годините што доаѓаат.

Кожено здолниште

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Megan Adelaide Vega (@meganadelaide) on

Ако некое парче е клучно за сезоната есен / зима, тоа е дефинитивно коженото здолниште. Ова парче облека додава интересна нота на секоја облека.

Пепито

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Who What Wear Collection U.S. (@whowhatwearcollection) on

Можеби потсетува на нешто што вашата мајка или баба би го носеле со задоволство, но пепитото е многу популарно оваа година. Не е важно дали е класично црно-бело или во боја, важно е да биде дел од стајлингот.

Комплет

 

View this post on Instagram

 

A post shared by gema ☼ style.minimal.interior (@fashionframebyg) on

Костумите во пастелни тонови секогаш ќе бидат добар избор кога станува збор за дневни комбинации на облека.

Кроко

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Grece Ghanem (@greceghanem) on

Во случај да не сте забележале, комплетите се многу популарни оваа година, без разлика дали станува збор за тренерки, за костуми или за кожени комплети со крокодилски дезен.

Кадифе

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ✨Rachel✨ (@fallowfieldsclothing) on

Материјалот што ја одбележа ерата на 70-тите се врати на модната сцена, а ако не сте љубител на кафеави тонови, одберете црна боја, која дава полуксузна нота.

Погледнете ги овие есенски комбинации што ќе сакате да ги копирате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар