10 ноември 2020 | Кафе пауза

9 работи за кои никогаш не би помислиле дека имаат рок на траење

Кога станува збор за рокот на траење, обично помислувате на храната и на пијалаците, но има многу повеќе работи во домаќинството чиј животен век не е засекогаш.

20-те најдобри природни диуретици: Овие намирници го исфрлаат вишокот течности од телото и го намалуваат крвниот притисок

Вишокот вода во телото предизвикува непријатнa подуеност, оток на нозете и хипертензија. Ако сакате да се ослободите од овие проблеми, јадете храна што има диуретично дејство.

Ретро фризура за секој ден што ја носат познатите личности

Оваа ретро фризура ја носеа сестрите Кардашијан, Џенифер Лопез и многу познати дами. Дали е време да ја пробате и вие?

Започна гласањето за книга на годината: Reader’s Choice Book Awards! (има и награди!)

Во рамки на Reader’s Choice Bo Awards има огромни дарувања и секој кој ќе гласа станува потенцијален добитник на пакет книги.

Изберете карта и откријте која емоционалната рана треба да ја излечите

Секој има емоционални рани од минатите негативни искуства што влијаат врз животот. Без оглед колку се стари тие рани, сепак можат да влијаат врз вас.

17 вида луѓе од кои е подобро да се држите на растојание

Сите знаеме дека луѓето се социјални суштества на кои им треба комуникација. Затоа, во текот на нашиот живот, се обидуваме да најдеме луѓе со слични мислења и интереси.

Вежби за рамен стомак: Потребни ви се само 15 минути на ден!

Вежбите за стомак можат да бидат статични и динамични, а покрај самото вежбање, многу е важно да се смени и исхраната.

7 факти што не сте ги знаеле за земјата на лалињата и ветерниците

Таму постојано имаат портрети и фотографии од своите најблиски во бањата. За која земја станува збор?

Книга со фасцинантна криминална приказна која мора да ја прочитате

Мајсторски напишан роман, напнат и трогателен до последната реченица.

3 одлични божиќни филмови со кои можете да ја започнете празничната магија!

Сè уште е премногу рано за новогодишни украси, но она што можете да го направите е да уживате во вашите омилени божиќни филмови.