Книга со фасцинантна криминална приказна која мора да ја прочитате

Книга со фасцинантна криминална приказна која мора да ја прочитате

Британската писателка и новинарка Линда Грин има нова книга наречена „Последното што ми го кажа таа“ и е мајсторски напишан роман, напнат и трогателен до последната реченица. Тоа го докажуваат и бројните списоци на најпродавани наслови на кои тој се најде.

Книга со фасцинантна криминална приказна која мора да ја прочитате

Линда Грин се прослави со пишување психолошки трилери, а во нејзината писателска кариера авторката има напишано десет романи кои се продадени во неколку милиони примероци ширум светот и преведени на 12 јазици. Таа го напиша својот прв роман „Временска машина“ на само 8 години. Како тинејџерка, таа освои неколку престижни награди, но и требаа повеќе од 20 години за да и се исполни упорната желба, а во 2007 година конечно го објави својот прв роман „Направив лоша работа“, а набргу после вториот. После тоа, започнува брз подем, а нејзините романи стануваат светски хитови.

Оваа книга започнува раскажува како непосредно пред нејзината смрт, бабата на Никол, Бети, шепоти дека има деца во дворот. Мајката на Никол тврди дека ова е бесмислено зборување на жена што умира. Меѓутоа, кога ќерката на Никол ќе најде коска додека играла во дворот, станува јасно дека дворот крие злокобни и мрачни тајни од минатото. Дали откривањето на болни семејни тајни ќе го уништи семејството на Никол?

Прочитајте и за книгата за која Стивен Кинг вели дека е вистински кошмар.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар