25 април 2020 | Кафе пауза

За сечиј вкус: Страчатела колачот го обожуваат и тие што не сакаат благо

Ретко кој ќе остане рамнодушен кон ваквиот десерт кога ќе го проба. Вистинско уживање составено од бисквитно тесто, ванила крем и парчиња чоколадо.

Градините во шолји за чај стануваат симпатичен тренд

Мини сукулентите засадени во шолја за чај со минијатурни столчиња и маси, изгледаат како градини од бајките.

Нивните одлуки им се незамисливи на многумина, но тие избрале: Живеат без секс и имаат силни причини за тоа!

Три жени - Стефани, Лакита и Сара ги раскажале за познат американски магазин нивните приказни зошто се откажале од сексуалните активности.

Како да направите игротека во вашиот дом?

Пристигнаа топлите и сончеви денови, но заради сегашната ситуација не сте во состојба целосно да уживате во нив.