07 март 2019 | Кафе пауза

Жените во светот извојуваа уште една победа за 8 Март! Зборот „менструација“ се менува во „фемструација“

Целта е да се искорени префиксот „men”, што на англиски значи „маж“, од термин којшто се однесува исклучиво на жените.
Датум: 07 мар 2019
, Автор:

5 знаци дека сте се поврзале на духовно ниво со некого

Вистината е дека сродните души не се раѓаат, туку се создаваат.

Извонредни фотографии од птици направени со скриена камера

Една жена по име Лиса отсекогаш била фасцинира од природата и птиците.

6 методи за штедење без одрекување

Овие совети навистина ќе ви помогнат да заштедите нешто, и тоа без да се откажувате од многу работи.

Хороскопскиот знак во кој се раѓаат најпосветените мажи

Мажите со овој хороскопски знак имаат многу мани, како и сите останати, но нив ги краси една многу важна особина.

13 прашања што треба да си ги поставите пред да посвоите милениче

Голем дел од милениците се напуштени бидејќи луѓето не знаат во што се впуштаат кога ги посвојуваат.

Кремаст колач со овошен фил кој не се пече

Боровницата е суперхрана која можете да ја искористите за сиров десерт кој долго ќе трае.

ТВ серија: Руска кукла (Russian Doll)

Цинична млада жена од Њујорк постојано умира и се враќа назад, неколку часа порано, на забавата што ѝ е приредена за нејзиниот 36-ти роденден

Неверојатни ретро омоти на музички албуми на денешните поп ѕвезди

Артист од Колумбија дизајнирал неколку ретро омоти на албуми, користејќи ги модерните поп ѕвезди.

6-те најчести навики на мизерните и несреќни луѓе

Сосема во ред е понекогаш да бидете несреќни, но проблемот е кога тоа ќе ви стане навика.

Имигранти опишуваат каков е нивниот живот во Австралија

Според последниот извештај за среќа, Австралија е една од најсреќните држави во светот.