Извонредни фотографии од птици направени со скриена камера

Извонредни фотографии од птици направени со скриена камера

Птиците отсекогаш биле симбол на слободата. Но поради нивната ослободувачка способност за летање, отсекогаш ни изгледале мистериозно и недостижно. За среќа, постои начин да ја погледнете природата и да го истражувате убавиот светот на овие суштества во нивното природно опкружување.

Извонредни фотографии од птици направени со скриена камера

Лиса отсекогаш била фасцинира од природата и птиците. Откако се преселила во Мичиген од Германија, таа имала желба да им се доближи на птиците кои не биле својствени за нејзината родна земја. Почнала да бара можни начини да го направи тоа, а целиот труд резултирал со илјадници фотографии од разни видови птици.

Додека експериментирала со секаква храна со која ги привлекувала животните, Лиса поставила и скриена камера. Камерата Bird Photo Booth 2.0 има кутија за камера, макро леќа и хранилка за птици. Направата е опремена и со сензор на движење, па кога ќе се приближи птицата, веднаш ја фотографира.

Овие птици редовно се враќаат во дворот на Лиса, а некои ја посетуваат толку често што можеби и вие ќе ги препознаете од фотографиите. Уживајте во неверојатниот свет на овие суштества.

Извонредни фотографии од птици направени со скриена камера

Извонредни фотографии од птици направени со скриена камера

Извонредни фотографии од птици направени со скриена камера

Извонредни фотографии од птици направени со скриена камера

Извонредни фотографии од птици направени со скриена камера

Извонредни фотографии од птици направени со скриена камера

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар