Една соба во безброј варијанти

Една соба во безброј варијанти

Нели би било кул да имате различен изглед на вашата дневна или детска соба секој ден, која ќе ја менувате во согласност со вашето моментално расположение и стил? Момците кои себеси се нарекуваат Mr. Beam, целосно ја искористуваат технологијата на проектирано мапирање, комбинирајќи подвижни графики и физички простор. Со помош на 3Д мапирање, тие претвораат една обична бела соба во многу различни варијанти. Собата е всушност целосно искористена како основа врз која се проектираат фантастични детали, кои делуваат реално.

Една соба во безброј варијанти

Техниката им овозможила да ги контролираат боите, шарите и текстурите на сиот мебел во собата, вклучително и на тепихот и на ѕидовите. Сета работа е завршена само со помош на 2 проектори.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар