10 профили на Инстаграм со најмногу следбеници

10 профили на Инстаграм со најмногу следбеници

Со милиони корисници кои се најавуваат дневно, Инстаграм е можеби највлијателната социјална мрежа во светот.

За познатите, тоа е единствена платформа за поврзување со нивната публика, изразувајќи свои мислења за прашања, учество во одобрување на брендови и интеракција со нивните обожаватели низ целиот свет. Денес ви откриваме кои 10 профили на Инстаграм имаат најмногу следбеници!

1. Инстаграм (@instagram)

Следбеници: 385 милиони

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Instagram (@instagram)

2. Кристијано Роналдо (@cristiano)

Следбеници: 258 милиони

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Cristiano Ronaldo (@cristiano)

3. Аријана Гранде (@arianagrande)

Следбеници: 218 милиони

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Ariana Grande (@arianagrande)

4. Двејн Џонсон (@therock)

Следбеници: 214 милиони

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de therock (@therock)

5. Кајли Џенер (@kyliejenner)

Следбеници: 212 милиони

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kylie 🤍 (@kyliejenner)

6. Селена Гомез (@selenagomez)

Следбеници: 206 милиони

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Selena Gomez (@selenagomez)

7. Ким Кардашијан (@kimkardashian)

Следбеници: 202 милиони

8. Лионел Меси (@leomessi)

Следбеници: 180 милиони

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Leo Messi (@leomessi)

9. Бијонсе (@beyonce)

Следбеници: 163 милиони

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Beyoncé (@beyonce)

10. Џастин Бибер (@justinbieber)

Следбеници: 160 милиони

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Justin Bieber (@justinbieber)

Прочитајте и кои работи можете да ги направите ако Инстаграм ве исцрпува, но не сакате да престанете да го користите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар