Секој може да учествува: Ѕирнете низ туѓ прозорец на кое било место во светот

Секој може да учествува: Ѕирнете низ туѓ прозорец на кое било место во светот

Ако секогаш сте уморни од истиот поглед низ вашиот прозорец, оваа веб-страница ви нуди преглед низ туѓ прозорец! Проектот наречен Windowswap („Замена на прозорецот“) беше создаден во карантин со идеја да им помогне на луѓето кои се постојано „заробени“ во куќата поради пандемијата.

Секој може да учествува: Ѕирнете низ туѓ прозорец на кое било место во светот

Креаторите на апликацијата дошле на идеја затоа што често разменувале слики со пријателите за време на карантин. Секој може да учествува, само треба да испратите кратко видео направено од вашиот балкон или прозорец до страницата. Нема дискриминација – она ​​што на некои им изгледа досадно, за други може да изгледа како рај. Веб-страницата е исто така еден вид посветеност на 2020 година, што ни донесе големи промени. Можете да ги видите туѓите ставови и перспективи во целост на оваа страница!

Moжеби ќе сакате да ги пробате и овие апликации кои ќе ви помогнат да се релаксирате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар