25 ноември 2020 | Кафе пауза

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

Повеќето ликови од животните на Дизни се засновани на вистински животни, па немојте да се изненадите кога ќе налетате на вистински животни кои изгледаат исто како ликовите на Дизни.

Овие 36 прашања може да ве натераат да се заљубите, да се зближите и да ги запознаете другите луѓе

На сите им е јасно дека има нешто посебно во разговорите што траат долго во ноќта, особено кога тие се случуваат помеѓу луѓе кои само што се запознаваат.

7 фризури со кои ќе заблескате оваа есен

Кога станува збор за косата, во наредниот период нè очекуваат некои нови, интересни трендови. Фризерката Мишел Кливленд открива седум начини како да добиете совршена есенска фризура.

Тест: Изберете ја сликата што ве привлекува најмногу и откријте што ве чека во декември

Овој тест открива што ве чека во декември. Изберете една од четирите слики и откријте важни информации.

7 грешки во хидратацијата што најверојатно ги правите и вие

Пиењето доволно количина вода во текот на денот е од суштинско значење за да имате сјајна кожа, да одржувате здрава телесна тежина и да ги исфрлите токсините од телото.

Кој е омилениот божиќен десерт на кралицата Елизабета? Еве го и рецептот!

Кралското семејство ја продолжува својата добра традиција за споделување рецепти на социјалните мрежи. Овој пат решија да споделат рецепт за омилениот божиќен десерт на кралицата Елизабета.

Нова апликација со која ќе можете да проверите дали вашето милениче е гладно или вознемирено

Креаторот на апликацијата објаснува дека мачките, за разлика од луѓето, немаат заеднички јазик, но секоја „комуницира“ на уникатен начин.

Колку може да се заработи преку YouTube?

Колку всушност корисниците на YouTube можат да заработат за милион прегледи на едно видео?

20-минутен тренинг за почетници

Тренингот со слаб интензитет, исто така, бара континуитет и упорност, но и здрава избалансирана исхрана што ќе придонесе за постигнување на целта што е можно побрзо и подолгорочно.

Новогодишни елки инспирирани од сончогледите се новиот празничен тренд

Елката со украси во форми на сончогледи е весела, празнична и неочекувана. Дали би сакале да го пробате ова?