13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

Дизни не се само убави принцези, шармантни принцови и замоци од бајките. Веројатно знаете дека Дизни има долга историја на прикажување слатки животни како протагонисти. Давајќи им човечки карактеристики, аниматорите создаваат симпатични ликови кои се одликуваат со комбинација на фантастичното и секојдневното. Повеќето ликови од животните на Дизни се засновани на вистински животни, па немојте да се изненадите кога ќе налетате на вистински животни кои изгледаат исто како ликовите на Дизни.

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

13 фотографии од вистински животни што личат на ликовите на Дизни

Погледнете како би изгледале ликовите на Дизни ако беа луѓе.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар