10 цитати кои ќе ве натераат да престанете да се грижите што мислат другите

Сите ние сакаме да бидеме прифатени и сакани. Но многу често оваа желба предизвикува да го живееме нашиот живот според очекувањето на другите и постојано да се грижиме за нивното мислење.

8 фрази кои никако не смеете да ѝ ги кажете на вашата бремена сопруга

Сигурни сме дека вашата намера е најдобра, но сопрузи, немојте никогаш да ѝ ги кажувате следниве 8 фрази на вашата бремена сопруга.

Некои од најинтересните места кои можете да ги изнајмите на Airbnb

Постојат многу уникатни места кои можете да ги изнајмете на Airbnb. Можете да најдете замоци, куќи на дрво, локомотиви и речиси сè што ќе ви падне на ум.

Видео хороскоп: Скорпијата во кратки црти

Погледнете го ова видео кое во целост ги опишува Скорпиите, за да можете подобро да ги разберете...
Датум: 16 ное 2017
, Автор:

89-годишна баба прави неверојатни и забавни автопортрети

Кимико е 89-годишна баба од Јапонија која самата се фотографира и ги уредува своите фотографии веќе 17 години.

Мажите се однесуваат како кретени затоа што се обидуваат да ги скријат нивните вистински емоции

Кога мажите ќе почнат да доживуваат наплив на емоции, користат механизми за справување што жените честопати многу погрешно ги разбираат.

8 знаци дека сигурно ќе го дочекате вашиот 100-ти роденден

Како може да дознаете дали ќе живеете 100 години? Еве неколку знаци кои укажуваат на тоа.

Истражувањата откриваат: Најмалото дете во семејството им е омилено на родителите

Од некои непознати причини, врската помеѓу родителите и најмалото дете е посилна.

13 работи што повредените девојки несвесно ги прават

По многуте емоционални повреди, некои луѓе почнуваат да несвесно да прават некои работи за да се заштитат.

Тест на личноста: Прозорецот што најмногу ве привлекува ќе ви открие нешто повеќе за вашиот карактер

Доколку сте расположени да дознаете нешто повеќе за себе, погледнете ја сликата и одберете го прозорецот што најмногу ви се допаѓа.

10 личности кои не мора да ги поканите на вашата венчавка

Треба ли да ги поканите роднините кои не сте ги виделе со години? Или пријателката со која комуницирате само преку Фејсбук?

Дознајте што е она што хороскопските знаци никогаш не би го признале

Сите криеме некаква тајна што никогаш не би му ја признале никому, па дури ни себеси.
12