Светската улична уметност на интерактивна мапа

Ред Бул неодамна го лансираа Street Art View, веб-сајт кој има за цел да ја собере уличната уметност од целиот свет на една интерактивна мапа. Мапата е отворена за сите, па секој може да постави фотографија од омилената креација на која ќе наиде низ улиците, на тој начин креирајќи огромна колекција од уметнички дела.Street Art ViewИдејата е одлична. Па, фатете се за фотоапаратите. Македонските улични ѕидови се полни со инспирација која светот треба да ја види. А еве дел од она што досега е поставено на мапата.Светската улична уметност на интерактивна мапаСветската улична уметност на интерактивна мапаСветската улична уметност на интерактивна мапаСветската улична уметност на интерактивна мапаСветската улична уметност на интерактивна мапаСветската улична уметност на интерактивна мапаСветската улична уметност на интерактивна мапа


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар