Што е проблемот со традиционалните семејни вредности?
off

Што е проблемот со традиционалните семејни вредности?

Проблемот е во тоа што можеби не се најдобриот избор.

Обичаи за првата брачна ноќ кои ќе ве шокираат

Од зашивање на женските гениталии за да се лажира невиноста, до секс со сите мажи на свадбата – ова се најлудите светски обичаи за првата брачна ноќ.
Датум: 21 авг 2014
, Автор:

Книга: „Чест“ – Елиф Шафак

„Извонреден роман, егзотичен, длабок и крајно неизвесен.“
Датум: 30 јул 2014
, Автор:

Шокантната традиција на подврзување на стапалата во Кина

Замислете да влезете во чевли долги 7,6 см. За 88-годишната Занг Јун Јинг, тоа не претставува проблем, бидејќи таа е една од последните заостатоци на омразената кинеска традиција на подврзување на стапалата.
Датум: 26 јул 2014
, Автор:

Историјата на чајот низ светот

Ќе се согласите дека пиењето чај е совршен миг за одмор и уживање во друштво на најблиските. Историјата на чајот и традициите на пиење чај се разликуваат од земја во земја...

Наставник ја носи истата облека за на табло 40 години

Дејл Ирби од Ричардсон, САД е учител кој е познат во основното училиште „Престонвуд“ по неговата 40-годишна традиција, да се фотографира секоја година за таблото, носејќи ја истата облека.

Канцелариите на „Гугл“ во Токио

Во канцелариите доминираат прекрасни принтови, текстури и бои, кои ја отсликуваат јапонската култура.

Појадок во Париз

Францускиот традиционален појадок е една од многуте причини поради која треба да сте возбудени за вашето патување во градот на светлината.

Традицијата на прославувањето Нова година

Прочитајте ги следниве новогодишни занимливости и дознајте го значењето на многубројните традиции кои се практикуваат во овој период ширум светот.
Датум: 05 јан 2013

Најпознатите суеверија поврзани со љубовта

Верувањата во вакви суеверија ни помагаат кога сме исплашени и несигурни, ни даваат чувство дека имаме некаква контрола над нашата судбина. Кои се најпознатите суеверија поврзани со љубовта и од каде влечат корени?
Датум: 28 окт 2012
, Автор:

Што се случува со култните британски црвени говорници?

Надалеку препознатливите црвени телефонски говорници кои можат да се сретнат само во Велика Британија пополека почнуваат да исчезнуваат...