08 април 2015 | Кафе пауза

Совети од преговарач на ФБИ: Како да ги натерате луѓето да го направат тоа што вие го сакате?

Ги знаете ли оние луѓе од ФБИ кои во филмовите одат да преговараат со некого кој држи заложници барајќи нешто и заканувајќи се дека во спротивно ќе ги убие? Марк Гоулстон ја работел оваа работа во вистинскиот живот.

Заштитете ја вашата коса од топлина така што ќе ја обликувате без употреба на фен

Во зависност од формата на вашата коса, постојат неколку трикови кои можат да ви помогнат да имате привлечна фризура без притоа да ја горите со фен, пегла или фигаро. Погледнете како...

Оваа жена ги трансформира нападно нашминканите кукли давајќи им природен, детски изглед

Артистката и научник Соња Синг има навистина интересно хоби кое во периодов го освои интернетот.

Науката објаснува зошто жените ги привлекуваат самобендисани лоши момци

Зошто жените постојано се привлечени од нарцистички мажи со кои подоцна завршуваат во брак?

Љубовна астрологија: Каков партнер му одговара на вашиот хороскопски знак?

Секој од хороскопските знаци има одредени афинитети кога станува збор за партнерот кој му одговара. Прочитајте што велат ѕвездите за вашиот знак и откријте на каков партнер треба да ја фокусирате вашата потрага.

12 одлични илустрирани одговори на сексистички коментари

Суптилниот сексизам е многу тежок да се забележи, особено кога доаѓа во форма на комплимент.

4 совети за „правилно кршење“ на правилата на диетата

Одвреме-навреме можете да направите одредени работи поврзани со нездравата исхрана и озлогласените пијалаци кои нема да ви наштетат, туку ќе ви помогнат да издржите во вашите напори.

Положбата во која спиете зборува за вашите љубовни навики

Ако ве интересираат научните откритија коишто ги поврзуваат позициите во кои луѓето спијат со нивните љубовни навики, податоците следуваат во продолжение.

Неодоливи подводни фотографии од слатки бебиња кои нуркаат

Со овие фотографии фотографот сака да ја зголеми свесноста за фактот дека ненамерното давење е една од најголемите причини за смрт кај децата на возраст од 1 до 4 години.

Супа од спанаќ и кокосово масло: Совршен рецепт за витка линија

Едноставна и брза супа која е идеална за сите оние кои водат сметка за својата линија...

Домашна маска за подмладување на кожата чии резултати се видливи веднаш

Оваа маска која можете брзо и едноставно да ја подготвите во вашиот дом, ќе го освежи вашиот тен и ќе предизвика да изгледате неколку години помлади.

5-те најдобри пролетни мејкап туторијали на Јутјуб

Со пролетта доаѓаат и новите мејкап трендови...
12