Неодоливи подводни фотографии од слатки бебиња кои нуркаат

Неодоливи подводни фотографии од слатки бебиња кои нуркаат

Сет Кастел е познат по своите подводни фотографии со кучиња. Тој повторно го освојува светот, но овој пат со неодоливи и забавни бебиња кои пливаат под вода. Тој направил грубо околу 10.000 фотографии од над 750 бебиња за оваа одлична серија фотографии.

(1) Неодоливи подводни фотографии од слатки бебиња кои нуркаат

Со овие фотографии тој сака да ја зголеми свесноста за фактот дека ненамерното давење е една од најголемите причини за смрт кај децата на возраст од 1 до 4 години. Бебињата во проектот на Кастел се дел од програма која била дизајнирана со цел да се прилагодат децата на водата и да им се помогне да се разбуди нивниот инстинкт за преживување доколку се најдат во вакви ситуации. Тие учат како да го задржуваат својот здив, како да пливаат и како да лебдат на грб откако ќе влезат во вода. И додека го прават сè тоа, како и секогаш изгледаат премногу неодоливо! Погледнете.

(2) Неодоливи подводни фотографии од слатки бебиња кои нуркаат

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар