25 јуни 2013 | Кафе пауза

Магија во армиските редови – војници во „Хари Потер“ расположение

Оружјето го замениле со метли и ги направиле досега најоптимистичките фотографии во армијата. Погледнете ги.
Датум: 25 јун 2013
, Автор:

Сурферите во Хаваи во црно-бело издание

Тоби Хариман е фотограф од Сан Франциско, кој неодамна бил на десетдневно патување во Оаху, Хаваи и решил за првпат да си ја испроба среќата во фотографирање сурфери.

Канцелариите на „Гугл“ во Токио

Во канцелариите доминираат прекрасни принтови, текстури и бои, кои ја отсликуваат јапонската култура.

5 тибетски вежби за подмладување

5 едноставни техники и 20 минути на ден е сè што ви е потребно за да бидете посвежи, поенергчни и да се чувствувате помладо.

„Fever“ испеана во 12 различни стилови

Одлични преработки во стилот на Боб Марли, Мајкл Џексон, Канје Вест, Ријана... па дури и на Џастин Бибер. ;)
Датум: 25 јун 2013
, Автор:

Конечно одговорено! Што било прво, јајцето или кокошката?

За наша среќа, наредново видео конечно може да стави крај на многуте неспани ноќи поминати во размислување на оваа тема.

Маникир во согласност со заштитната обвивка на вашиот смартфон

Да, и тоа стана тренд. Како вашите нокти „лежат“ на обвивката на вашиот телефон е хит моден тренд.
Датум: 25 јун 2013
, Автор:

Коски и черепи за послатко утринско кафенце

Шеќерчиња кои експресно ќе ве расонат. :)
Датум: 25 јун 2013
, Автор:

Фантастична фото-илузија: гледате една или 4 фотографии?

Фотографија направена од вистинскиот агол...
Датум: 25 јун 2013
, Автор: