Фантастична фото-илузија: гледате една или 4 фотографии?

Грешите ако мислите дека ова се четири споени фотографии. Се работи за една единствена фотографија направена од вистинскиот агол, со претходно прецизно организирање на предметите во собата. Автор е Италијанката Бела Борсоди (Bela Borsodi), познат мајстор за фото-манипулации.

1. Фотографирано од вистинскиот агол:

(1) Фантастична фото-илузија: гледате една или четири фотографии?

2. Фотографирано од поинаков агол:

(2) Фантастична фото-илузија: гледате една или четири фотографии?Ако сè уште не сте убедени дека не е фотомонтажа, погледнете го и следното видео, во кое е прикажана целата подготовка пред фотографирањето…Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар