Коски и черепи за послатко утринско кафенце

Коски и черепи за послатко утринско кафенце

Овие шеќерчиња одлично се надополнуваат со турската поговорка:кафето треба да е црно како пекол, јако како смрт и слатко како љубов“. 🙂 Наместо стандардните коцки, тие се изработени во облик на коски и черепи. Замислете додека се расонувате со вашето утринско кафе, да ве изненади минијатурен човечки череп. Ќе се расоните со првата голтка. 😉(1) Коски и черепи за послатко утринско кафенце (2) Коски и черепи за послатко утринско кафенцеИдејата и дизајнот се на „Snow Violent“, а прв ги изработил DR.HC. Покрај кул изгледот, овие шеќерчиња се и еден вид предупредување за прекумерното внесување на овој производ во организмот… За „финта“, можете да ги купите преку etsy. 😉(3) Коски и черепи за послатко утринско кафенце (4) Коски и черепи за послатко утринско кафенце (5) Коски и черепи за послатко утринско кафенце (6) Коски и черепи за послатко утринско кафенце (7) Коски и черепи за послатко утринско кафенце (8) Коски и черепи за послатко утринско кафенце (9) Коски и черепи за послатко утринско кафенце (10) Коски и черепи за послатко утринско кафенце (11) Коски и черепи за послатко утринско кафенце (12) Коски и черепи за послатко утринско кафенцеБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар