5 тибетски вежби за подмладување

5 тибетски вежби за подмладување

Телото има 7 главни чакри. Основната цел на овие вежби е да ја подобри нивната работа, така што ќе го забрза нивниот ритам. Овие 7 главни чакри се одговорни за работата на нашиот ендокрин систем, а тој е одговорен за нашето здравје и е клучниот дел од процесот на стареењето. Со стимулирање на ендокриниот систем и циркулацијата на животната енергија во вашето тело, овие техники придонесуваат за прекрасен баланс и совршена хармонија на вашата физичка, ментална и емоционална состојба.

5 Тибетски вежби за подмладување

5 едноставни техники и 20 минути на ден е сè што ви е потребно за да бидете посвежи, поенергични и да се чувствувате помладо. Погледнете го наредново видео и пробајте да вежбате паралелно со инструкторката. Почувствувате ли некаква разлика?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар