„Fever“ испеана во 12 различни стилови

„Fever“ испеана во 12 различни стилови

Вокалистката Карен Мари и нејзините колеги-музичари Скот Бредли, Адам Кубота и Алан Меднард направиле 12 фантастични верзии на песната „Fever“ од Пеги Ли. Уживајте во нивните одлични преработки во стилот на Боб Марли, Мајкл Џексон, Канје Вест, Ријана… па дури и на Џастин Бибер. 😉

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар