Браќа кои 30 години по ред се сликаат со Дедо Мраз

Браќа кои 30 години по ред се сликаат со Дедо Мраз

Сите дома имаме по некоја фотографија на која сме сликани со Дедо Мраз кога сме биле мали. Но, браќата Мајк и Мартин Греј, ова фотографирање го претвориле во традиција, па 30 години не пропуштиле ниту една Нова година, а да не се сликаат со Дедо Мраз.

Традицијата ја започнала нивната мајка, а сега тие не сакаат да ја прекинат. Пред раѓањето на Мартин, Мајк се сликал сам со Дедо Мраз, а од пред неколку години на фотографиите им се приклучиле и нивните деца. Навистина интересна традиција.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар