Генијална реклама за гуми за џвакање

Генијална реклама за гуми за џвакање

Производителот на гуми за џвакање „Beldent“ спровел едно интересно истражување во Музејот на современа уметност во Буенос Аирес, со цел да си го промовира својот производ. Посетителите на музејот имале можност да одговараат на прашања, анализирајќи идентични близнаци седнати пред нив.

Генијална реклама за гуми за џвакање

Единствена разлика била тоа што едниот од нив имал гума за џвакање во уста. Какви одговори давале посетителите на музејот на прашањата за близнаците, погледнете во интересната реклама.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар