17 декември 2013 | Кафе пауза

Нацртајте снегулки на прозорците со обичен сапун

Со оваа фантастична идеја, буквално секој повеќе или помалку талентиран човек може да ја внесе снежната празнична магија однадвор, кон внатрешноста на домот. :)

Жените со облини имаат повозбудлив сексуален живот од слабите

Анкетите детално навлегувале во сексуалниот живот на дамите и биле потполно анонимни. Единствени јавни податоци биле тежината и висината.

Како да направите совршено тесто за пица?

Со помош на овој рецепт ќе можете да ги изненадите вашите најблиски, правејќи им ја најубавата пица која некогаш ја пробале.

Направете природен антибиотик кој нема да ве чини повеќе од 30 денари

Петте состојки кои ви се потребни со сигурност ги имате дома, а доколку ги немате нема да ве чинат повеќе од 30 денари.

Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско

Една од најбрзорастечките социјални мрежи, Пинтерест, од неодамна отвори нови канцеларии во Сан Франциско.

Кауч кој се лула и овозможува врвна релаксација во природа

Идеален е за куса дремка во природа, нели?! :)

4 негативни последици од непроспиените ноќи

Освен уморот и чувството на раздразливост, на ноќните птици им се закануваат уште многу опасности кои влијаат негативно врз организмот, а се и научно докажани.

Ријана е секси психијатарка на Еминем во спотот за „The Monster“

Ријана глуми псијихатарка на Еминем, улога во којашто исто така успева да привлече внимание. Во спотот има и ретроспектива од најзначајните моменти во кариерата на Еминем, кој се обидува да излезе од психолошката замка.

Генијална реклама за гуми за џвакање

Производителот на гуми за џвакање „Beldent“ спровел едно интересно истражување во Музејот на современа уметност во Буенос Аирес...

Зошто жените одат заедно во тоалет?

Доколку сте машко, сигурно кога излегувате во град се запрашувате што е тоа во женската природа, што секојпат две или повеќе другарки мораат да одат заедно во тоалет.

Кога принцезите на Дизни би биле реални

Дигитално обработени фотографии кои ни покажуваат како би изгледале некои од овие девојки во реалноста...
12