Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско

Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско

Една од најбрзорастечките социјални мрежи, Пинтерест, од неодамна отвори нови канцеларии во Сан Франциско. Нивната нова главна зграда е со површина од 4.180 квадратни метри и се наоѓа во предградието Пало Алто.

(1) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско

Новото место е трансформирано и приспособено на потребите на вработените. Канцелариите се просторни, креативни и чисти, што одлично одговара и со самиот дизајн и естетиката на социјалната мрежа. За дизајнот на работниот простор се погрижила компанијата „All of the Above“ од Њујорк во соработка со „First Office“ од Лос Анџелес.

(2) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско (3) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско (4) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско (5) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско (6) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско(8) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско (9) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско (10) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско (11) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско (12) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско (13) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско (14) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско (15) Новите канцеларии на „Пинтерест“ во Сан Франциско


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар