Кога принцезите на Дизни би биле реални

Кога принцезите на Дизни би биле реални

Јирка Ваатаинен е артист од Хелсинки кој е најмногу познат по серијата дигитални цртежи со принцезите од цртаните филмови на Дизни како што би изгледале во реалниот свет. Неговата работа вклучува собирање на фотографии од славни личности и прекрасни жени од интернет кои потоа дигитално ги соединува. Тој ги спојува различните делови, а потоа дополнително дигитално ги обработува со цел да креира реалистичен портрет од избраниот цртан карактер.

Бидејќи неговиот проект во 2011-та година привлече огромно внимание, тој реши да ја надополни својата серија дигитални цртежи со нови ликови од цртаните филмови на Дизни.

Кога принцезите од Дизни би биле реалност

Алиса (Алиса во земјата на чудата)

Кога принцезите од Дизни би биле реалност

Рапанзел (Заплеткана)

Кога принцезите од Дизни би биле реалност

Снежана

Кога принцезите од Дизни би биле реалност

Тијана (Принцезата и жабата)

Кога принцезите од Дизни би биле реалност

Пепелашка

Кога принцезите од Дизни би биле реалност

Џејн (Тарзан)

Кога принцезите од Дизни би биле реалност

Ѕвончица (Петар Пан)

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар