03 октомври 2015 | Кафе пауза

Девојки, бегајте со време: 13 знаци дека не го бива помеѓу чаршафите

Бегајте. Бегајте брзо и што е можно подалеку. Подоцна ќе ни се заблагодарите.

15 нешта што ги прават луѓето околу вас поради кои си ја мразите висината

Вие сами по себе си ги обожавате вашите 150 сантиметри, но луѓето околу вас ве тераат да ги мразите...

Едноставен трик со чија помош ќе ги отстраните митесерите засекогаш!

Митесерите се здодевни, а понекогаш и болни. Скапите средства за чистење на лицето се само привремено решение и не можат да се рамнат со природните методи, а овој е токму еден од нив.

Симбол на вечна љубов: Како порано изгледале бурмите и зошто се носеле?

Бурмата во текот на историјата поминала низ големи трансформации, но оваа величествена традиција и силна симболика и до ден-денес е задржана...

Неколку мисли кои ѝ поминале низ глава на секоја девојка која е во долгогодишна врска

Секоја девојка која е благословена со еден партнер подолго од една или две години, апсолутно би немала грижи за нивната среќна и здрава врска. Но...

3 маски од краставица кои ќе го освежат вашето лице

Секој сака да има убаво и нежно лице, но за да го постигнеме тоа треба да водиме посебна грижа за него, т.е. да го негуваме на здрав и природен начин.