спомени | Кафе пауза - Part 4

Креативни цитати за храната

Низа интересни мисли во комбинација со креативни илустрации во чест на добрата храна.

Поезија: Потрага по тебе

Да ми го покажеш мостот на лагата, да ми дадеш билет кон стварноста, да ја ставиш во куфер тагата...
Датум: 14 мар 2013
, Автор:

Слатките фотографии на мојот син

Холандскиот фотограф Адријан Сомелинг ја овековечува убавината на детството креирајќи фото-манипулации со неговиот син.

12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство

Во чест на семејството, ви посочуваме 12 креативни и забавни начини, засекогаш да ги сочувате убавите спомени поминати со најблиските.

Кога децата и животните растат заедно…

Една до друга се ставени сликите направени пред повеќе од 10 години и денес, а на нив се гледа како дечињата кои некогаш биле среќни кога добиле милениче, денес се радуваат на тоа што сè уште можат да се дружат со нив.

Еден лош ден не треба да го смени вашиот поглед на животот

Тоа што се случило - се случило, но и поминало. Пред вас има уште милиони други можности кои ќе се најдат на вашиот пат...

Опуштена летна атмосфера низ фотографии

Уживајте во следните фотографии кои ги визуелизираат летните моменти кои остануваат долго во сеќавање...

Како најдобро да го искористите слободното време во лето?

Доколку ова лето сте решиле да не работите, времето мора да го искористите правилно за да не ви пројде залудно. Постојат многу начини за тоа како најефикасно да го искористите времето кога сте слободни...
Датум: 21 јул 2012
, Автор:

Богато детство за малку пари

За богато детство не се потребни многу пари.

Необични свадбени фотографии

Фотографии какви што нема во сечиј свадбен албум...

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Ова се еден мал дел од работите кои сигурно ги паметат оние кои биле деца во 80-тите и 90-тите, а доколку е така, тогаш сигурно имале убаво детство.

Детството на две јапонски братчиња

Јапонскиот фотограф и веб-дизајнер Хидеаки Хамада од Осака, ужива фотографирајќи ги неговите љубопитни слатки момчиња Хару и Мина, додека тие го живеат своето безгрижно детство.