Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Детството е период во кој живееме безгрижно и слободно. Време во кое сме искрени, нема лаги и интриги и со останатите деца имаме искрен однос. Како растеме, така добиваме слика за реалноста која нè менува и на која секогаш се прилагодуваме.

Сепак детството е период кој никогаш не се заборава и на кој вечно се навраќаме, сеќавајќи се на сите работи кои сме ги правеле тогаш. Ова се еден мал дел од работите кои сигурно ги паметат оние кои биле деца во 80-тите и 90-тите, а доколку е така, тогаш сигурно имале убаво детство.

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Албуми со самолепливи сликички

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Детска пошта

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Одлични детски филмови (Сам дома, Бетовен, Ричи Рич)

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Забавни сериски филмови

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Интересни цртани филмови

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Култни видеоигри

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Џамлии

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Тетрис

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Не лути се човече

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Првата конзола Нинтендо (Nintendo Entertainment System)

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Чипи-чан

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Пластични зелени војничиња

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Аудио касети

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Патики што светкаат

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Карти Меџик и Покемон

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Маички „Bad+Mad“

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Циркусот Медрано

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Крадење од црешата на комшијата

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Бонбони Пез

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Играње Плочка

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Кофичка, гребло, сито и лопатка за на плажа

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Виткање на книгите во украсна хартија на почеток на школската година

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Дување балони од сјај

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. DCStarrk Reply

  Одличен пост, само што не се пишува Чипи-чан туку Чибичан, а и како можевте да ги заборавите картите “Yu-Gi-Oh!”?

  • edna Reply

   Yu Gi Oh kasno izlegoa 😀

 2. Некој Reply

  Леле војничињата….. :)))))))))))

 3. Taa Reply

  abe kaj vi se Sarah Kay i Pocahontas?
  salfetkite?
  izdraskani kolena?
  mirizlivi livcijna? :S

  • peggy Reply

   gi zaboravile a jas i den denes si gi cuvam salfetkite spomen moje mladosti hahaha 😀

 4. BadMad Reply

  Уште си ја чувам маичката Bad-Mad :)))

 5. Pero Reply

  hahaha a sto mislis denes ne kradat cresi od na komsijata cresata? 😀

  • saw Reply

   @Pero
   Denes ti kradat internet 😀

 6. Dream Reply

  Lele nekoj neka mi kazhe kaj da si kupam takvo za Tetris od koga baram…imav edno ko mal ali go poe*av…:(

 7. Ema Reply

  Ahhhhhhhhh kolku mi fali sevo ova!!!! preubavo detstvo si imavme, steta sega roditelive sto gi ranat decata so internet mesto da gi pushtat nadvor. Dobro e da imash do tebe nekoj sto i na postari godini ke gi spodeli momentite od detstvoto so nekoja vakva igracka 🙂 Jas na moite deca ke im smislam SE ZA NOV POCETOK so igrite nadvor 🙂

 8. nikola Reply

  polovina od rabotite mi se sosema novi …. ili nekoj premlad go postavil ova, ili moite nemale sredstva da mi ja kupat ostanatata polovina!

 9. peggy Reply

  ah… detcka posta 🙂 sobiranje na salfeti i igranje lastik najubav period vo mojot zivot

 10. badgirls Reply

  detstvooooo..najubav del od mojot zivot 🙂

 11. Mario Reply

  Крадење цреши од кај комшијата ?

  Bitch Please ! !

  Сеуште го правам тоа xD

 12. Ozi SaRac Reply

  Ninendoooo, tetrissss, pezz,france 98 …. Bravoo super ste se vrativ barem za kratko na tie godini sto bi sakal naj mnoogu da bidam cel zivot… Braavoo

 13. bobi Reply

  Pretposlednovo , me priseti na edna odmana zaboravena rabota. Vitkane na knigite i tetratkite so ukrasna hartija, Exxx momenti , denes mladive ne nosat tetratkii na uciliste kamo li da gi vitkaat

 14. Име Reply

  da neznaete kade da kupam chibi chan?

  • Joe Reply

   vidi na aliexpress.com bi trebalo od tamu da mozis da si poracas

 15. една Reply

  колку е убаво да си дете. повторно сакам да бидам

 16. мајк Reply

  што е ова што напишале (односи) што да не се е*****е што напишале така!!!!

 17. m♡A Reply

  Detstvoto e najubaviot period na zivotot

Остави коментар