Какви сандалки ќе бидат во тренд ова лето?

Разгледајте што ќе биде во мода и инспирирајте се за следниот шопинг на чевли, со мала помош од наша страна.

Ви се плива ли во најголемиот базен во светот?

Базенот во одморалиштето Сан Алфонсо дел Мар во градот Алгаробо во Чиле, во себе содржи 250 милиони литри чиста морска вода со што го држи рекордот за најголем базен во светот.

Работи од детството кои никогаш нема да се заборават

Ова се еден мал дел од работите кои сигурно ги паметат оние кои биле деца во 80-тите и 90-тите, а доколку е така, тогаш сигурно имале убаво детство.

Бик и близнаци – пријателска комбинација

Биковите секогаш се водат по поуката дека секој зачуван денар е заработен денар, додека неговиот другар близнакот има проблем да ги чува парите во својот џеб. Дали има надеж за ова пријателство?

Супер луксузниот Ролс-Ројс Фантом

Најнов модел на овој бренд опремен со најлуксузните материјали ставени во кое било возило досега...

Прекрасни силуети на зајдисонце

Силуети кои раскажуваат приказни...

Победете ја дремката без да пиете многу кафе

За да не се налевате непотребно со кафе во текот на целиот работен ден, прочитајте ги алтернативните начини кои ќе ви помогнат да останете будни.