09 ноември 2012 | Кафе пауза

Филм: Кралство на изгревот на месечината (Moonrise Kingdom)

Филм за наивната младешка љубов и потребата од бегство од стегите

Кога е време да му/ѝ дадете повеќе простор?

И покрај тоа што една врска не може да функционира ако партнерите не поминуваат доволно време еден со друг, исто така таа не може да функционира и ако тие поминуваат премногу време заедно.

Животни лекции од познатите Италијанци

Се чини дека Италијанците имаат сè: култура стара повеќе од 2000 години, архитектура која датира од времето на Римската Империја и смисла за мода која има големо влијание. Затоа не е чудо што Италијанците нè советуваат како да живееме.
Датум: 09 ное 2012

Хотелски тераси со неверојатен поглед

Дали би сакале да се одмарате на тераса во некој луксузен хотел додека пред вас се простира неверојатна глетка? Ако е ова ваша омилена активност, тогаш следниве хотелски тераси се совршени за тоа.
Датум: 09 ное 2012

Згодни манекенки кои се родиле како машки

Многумина не знаат дека всушност голем број од моделите и манекенките кои се наоѓаат на насловните страници на магазините се всушност трансексуалци.

Што содржи идеалниот појадок?

Дали знаете што ви е потребно за вашиот ден да започне на најдобар можен начин и да се чувствувате полни со енергија?

Кога децата и животните растат заедно…

Една до друга се ставени сликите направени пред повеќе од 10 години и денес, а на нив се гледа како дечињата кои некогаш биле среќни кога добиле милениче, денес се радуваат на тоа што сè уште можат да се дружат со нив.