Згодни манекенки кои се родиле како машки

Многумина не знаат дека голем број од моделите и манекенките кои се наоѓаат на насловните страници на магазините се всушност трансексуалци. Ова се само неколку моделки кои се родиле како мажи.

Андреј Пејич

Австралијанецот, роден во Боцна и Херцеговина, Андреј Пејич сѐ уште ги поседува сите атрибути кои ги има едно машко, но поради својот изглед, тој рекламира и женска облека. Тој влегува во листата на 20 најдобри „манекенки“, а се најде и во листата на 100 најубави жени според списанието FHM.

Згодни манекенки кои се родиле како машки

Леа Т

Бразилката Леа Т е родена како Леонардо во 1981 година, но тоа не ја спречило да стане една од најпознатите трансексуални модели во модната индустрија.

Згодни манекенки кои се родиле како машки

Клаудија Чаирез

Навистина е тешко да се поверува дека Клаудија некогаш била машко, зарем не? Таа сега е меѓународно позната манекенка која одлично заработува.

Згодни манекенки кои се родиле како машки

Чамаила Асанка

Манекенката од Шри Ланка, позната како Чами, по промената на полот е меѓународно позната во модната индустрија.

Згодни манекенки кои се родиле како машки

Сирапасорн Атајакорн

Сирапасорн Атајакорн од Тајланд лани победи на изборот за Мис меѓународна кралица на изборот за најубава трансексуалка.

Згодни манекенки кои се родиле како машки

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Soda Reply

    Klaudija I Siparson se simpaticni, drugite se strasni osobeno Andrej . A bez sminka veruvam nikoj ne e ubav.

Остави коментар