Кога децата и животните растат заедно…

Во последно време се појавија многу фотографии во кои ликовите се обидуваа да направат средба со своето детство преку обновување на сцените од тој период. Овој пат ви претставуваме уште такви, во стилот „некогаш и сега“, но овие покажуваат како децата и нивните миленици растат заедно низ годините. Овие луѓе ги добиле своите другарчиња од животинскиот свет уште кога биле мали, но и ден денес живеат со нив. Една до друга се ставени сликите направени пред повеќе од десет години и денес, а на нив се гледа како дечињата кои некогаш биле среќни поради добивањето на милениче, денес се радуваат на тоа што сè уште можат да се дружат со нив.Кога децата и животните растат заедно...Кога децата и животните растат заедно...Кога децата и животните растат заедно...Кога децата и животните растат заедно...Кога децата и животните растат заедно...Кога децата и животните растат заедно...Кога децата и животните растат заедно...Кога децата и животните растат заедно...Кога децата и животните растат заедно...Кога децата и животните растат заедно...Кога децата и животните растат заедно...


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар