Кога цртаните би биле синхронизирани на гевгелиски дијалект

Кога цртаните би биле синхронизирани на гевгелиски дијалект

Станува збор за еден сосема нормален цртан филм од Луни Тјунс кој најверојатно секој од вас барем еднаш го има гледано. Главните улоги им припаѓаат на Јосемити Сем и Душко Долгоушко, а дејството се одвива на пуст остров… Единственото нешто кое можеби ќе ви звучи малку необично е синхронизацијата на гевгелискиот дијалект, проследена со одличен македонски хумор.Кога цртаните би биле синхронизирани на гевгелиски дијалектПогледнете го ова урнебесно видео кое со сигурност нема да ве остави рамнодушни и ќе ве натера да се насмеете до солзи.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. nase Reply

    Imaat uste eden crtan film na gevgeliski, Vlado patkata 🙂

  2. Моника Reply

    deed

Остави коментар