спомени | Кафе пауза - Part 2

Заборавете ги лошите: Ова се 10-те најдобри моменти во секоја врска

Патот по кој ќе ве водиме сега, содржи преубави моменти од вашата врска кои со сигурност ќе измамат насмевка на вашето лице и ќе ви ги вратат најубавите спомени.

Зошто исчезнуваат нашите најрани сеќавања од детството?

Постојат многу причини зошто забораваме, но суштината е во тоа што новите спомени ги потиснуваат старите.

Неколку цитати што ќе ги разберат само оние кои имаат изгубено некого

Оние коишто во својот живот имаат изгубено некој што го сакаат, знаат дека интензитетот на болката е неопислив за разлика од што било друго што доживеале порано.

Писмо од една мајка кое ќе ве допре во срцето: Сине, ти нема да се сеќаваш…

Џесика Димас, позната писателка, напишала едно трогателно писмо до нејзиниот син, од кое на секоја мајка ќе ѝ се насолзат очите. Го пренесуваме во целост.
Датум: 02 јул 2015
, Автор:

6 причини поради кои треба да почнете да пишувате дневник

Веројатно не можете да се сетите кога последен пат сте напишале нешто само за своја душа. Пишувајќи се запознавате себеси, а ние ви нудиме уште 6 причини за да почнете да ги исполнувате овие магични страници.

23 нешта кои можат да ги разберат само оние кои се пријателки уште од средно училиште

Без разлика на тоа колку вашите патишта ќе ве оддалечат, вие секогаш ќе бидете тука една за друга...

Најтажното збогум: Родители ја овековечуваат разделбата од своите бебиња кои умираат

Велат дека нема потежок и потажен момент во животот на еден човек од оној кога ќе го загуби детето...

Ослободете се од болните сеќавања за да живеете посреќни и поисполнети во сегашноста

Ние самите одбираме како ќе живееме, со кого ќе бидеме и што ни е важно. Животот е еден и добиваме само една шанса да го живееме најдобро што може.

10 знаци дека имате вистински пријатели

Ако сме доволно среќни, имаме тесен круг на вистински пријатели со кои можеме да споделиме речиси сè за себе и кои ни го исполнуваат животот. Без нив нашите животи би биле драстично поинакви.
Датум: 06 сеп 2014
, Автор:

Неконвенционален приказ на спомените од детството

Овој прокет е дел од нејзината втора самостојна изложба, каде таа користи стари книги, магазини и постери од различни временски периоди за да создаде оригинален уметнички израз

7 работи кои може да ги направите за ова лето да ви биде незаборавно

Неретко малите и едноставни нешта значат многу и се заслужни за многу добри спомени кои ги понесуваме со себе.
Датум: 16 јул 2014
, Автор: