спомени | Кафе пауза - Part 3

Како еден пар ја прославил 61-годишнината од бракот?

Како специјален празничен подарок, организаторката на настани која е и нивна внука, Лорен Велс, решила да им создаде навистина убави фотографии по повод нивната годишнина.

Татко и ќеркичка ги рекреираат свадбените фотографии со починатата сопруга

Таткото Бен и неговата млада ќеркичка Оливија ја изгубиле нивната сопруга и мајка Али, од еден редок вид рак на белите дробови, кога девојчето било старо само една година...

Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии

Аргентинската фотографка Софи Старзенски ја документирала нејзината бременост, фотографирајќи се во различни недели од бременоста, а на крајот и со нејзиниот, сега тримесечен син Симон.

Што не смеете да правите по прекинување на врската?

Додека раната е свежа а чувствата измешани, лесно се прават погрешни чекори кои можат да ви наштетат на многу начини. Ова се 7 нешта кои не смеете да си дозволите да ги направите по раскинување.
Датум: 10 сеп 2013
, Автор:

Илустрација на животот

Многупати најдобрите идеи се наједноставни. Таков е и концептот зад овој краток анимиран филм насловен „Floating in my mind“.
Датум: 09 сеп 2013
, Автор:

Уште еден креативен родител кој ќе ѝ остави прекрасни спомени на својата ќерка

Јапонскиот фотограф Нагано Тојокази направил навистина интересна серија забавни фотографии во кои центар на вниманието е неговата ќерка Кана.

10 забавни начини да си дадете отказ

Без разлика дали си заминувате доброволно за да одите на подобро работно место или само за да го напуштите актуелното, или пак ве отпуштаат од работа против ваша волја, секогаш можете да го направите заминувањето забавно и вредно за паметење.
Датум: 23 авг 2013
, Автор:

„Ова личи на крај“ – извонредно интересен роман од Џулијан Барнс

„Ова личи на крај“ е интересна и возбудлива приказна во издание на Издавачки Центар ТРИ, за еден средовечен маж кој се труди да се помири со минатото за кое долго одбивал да размислува.
Датум: 08 авг 2013
, Автор:

Како да ги сочувате вашите спомени во тегла?

Потребно ви е: црно-бела фотографија, тегла полна со маслиново масло, неколку исушени цвеќиња или гранчиња...

Стари куфери како платна за сликање носталгични спомени

Оригинална фотосерија која прикажува спомени од „некое друго време“ насликани на куфери наместо на платна.

Патување низ времето со помош на Фотошоп

На концерт на Елвис Присли, бекстејџ со Мерлин Монро... само посакајте и таму сте. :)

Малиот принц – фотосесија на соништата

Кога имагинацијата и креативноста ги остваруваат соништата на едно 12-годишно момче со мускулна дистрофија...